Połowa
pierwszego wakacyjnego weekendu trwa. Uczniowie wreszcie doczekali się
upragnionego odpoczynku. W pracy raczej nie panuje tak duża euforia, bo mało
kto może pozwolić sobie na 8 tygodni urlopu. Pomimo wszystko piękna słoneczna
pogoda, ciepło nakłaniają do wyjazdów i wycieczek. Właściciele czworonożnych
przyjaciół główkują, co tu zrobić ze zwierzątkiem. Jedną z możliwości jest
zabranie go ze sobą.
Genetyczne predyspozycje do chorób z podziałem na rasy.
Tabela kłopotów zdrowotnych kotów poszczególnych ras została stworzona na podstawie informacji zawartych w książce pod tytułem "Jak koty widzą świat i ludzi?" autorstwa Jake Page ("Dodatek C") oraz artykułów na stronie internetowej www.felinologia.org.pl.
Drapak-na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Drapak jest bardzo ważnym elementem kociego życia, ba! Można powiedzieć, że nawet jego centrum-przynajmniej tak jest u nas: koty na drapaku szaleją, bawią się, odpoczywają, śpią, a także ścierają pazurki zostawiając swój zapach. Mają też półki-poziomy, które powinny być integralną częścią kociej przestrzeni.
Na rynku jest mnóstwo drapaków. Dziś powiem Wam na czym się skupić wybierając drapak wolnostojący, pionowy.
Środki farmakologiczne niwelujące stres.
Przewlekły stres u kota-podobnie jak u człowieka-może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet poważnych chorób. Niekiedy nie jesteśmy w stanie od razu ustalić źródła stresu lub usunąć go. Wtedy wskazane jest sięgnięcie po środki farmakologiczne, które ukoją lęk u naszego pupila i zmniejszą poziom stresu. Należy jednak pamiętać, że "szprycowanie" kota na dłuższą metę nie rozwiązuje sprawy-pomaga nam jedynie złagodzić niepokój w czasie, w którym szukamy clue problemu. Żródłem stresu może być wszystko (wspominałam o tym kiedyś przy okazji artykułu o uporczywym miauczeniu) i pomijając podawanie środków uspokajających powinniśmy się skupić na odnalezieniu go i zniwelowaniu.
MINI urodziny!
KOTOMONTAŻ obchodzi dzisiaj swoje mini-urodziny! Już od 3. miesięcy jesteśmy w blogger-sferze. Mamy nadzieję nie ustawać w naszych dotychczasowych poczynaniach i dalej się rozwijać.
Wszystkim czytelnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy po więcej :).
Z chęcią dowiemy się jakie tematy kocich postów najbardziej by Was interesowały (dajcie koniecznie znać w komentarzach :)).
Pozdrawiamy,
Filobiola i Humora
Dodatki do kuwety.
Kuweta jest dość oczywistym niezbędnikiem każdego kota. Wybór jest ogromny - otwarte, zamknięte, przesiewowe, w różnych wzorach i kolorach. Każdy kot, a może raczej jego właściciel :) znajdzie coś odpowiedniego.
W dzisiejszym poście prezentuję już nie tak niezbędne dodatki, które jednak dla mnie są swoistym must have, bo bardzo ułatwiają codzienne porządki.
Czego szukać w kociej karmie?
Kot, to wyspecjalizowany mięsożerca,
naturalnie przystosowany do pobierania produktów pochodzenia zwierzęcego.
Pokarmem idealnym, na którym się wzorujemy jest mysz. Choć dziko żyjące koty, zwłaszcza kocury, jeszcze chętniej polują na króliki czy zające.
Dlatego jedno powinno być dla nas jasne –
wszystkie kotowate żywią się jedynie innymi zwierzętami. Jak powiedziała doktor
weterynarii Lisa A. Pierson: „Nikt nigdy nie
widział dzikiego kota ścigającego stado herbatników po równinach Afryki“.
World's Best Cat Litter Extra.
1. OPIS OGÓLNY
Informacje od producenta:
"W 100% naturalny, silnie zbrylający się żwirek dla kota, wyprodukowany z całego ziarna kukurydzy, ulegający w 100% biodegradacji.
World's Best Cat Litter Extra jest odpowiedzią na liczne pytania ze strony klientów, pragnących otrzymać mocno zbrylający się żwirek, który jeszcze efektywniej wiąże nieprzyjemne zapachy.
Kot pokocha tą szczególnie miękką strukturę żwirku! Małe ziarenka są przyjemnie wyczuwalne pod kocimi łapkami, zachęcając do grzebania i szurgotania.
Woda w kociej diecie.
Woda jest niezbędnym składnikiem diety naszego kota-jej niedobory mogą prowadzić do poważnych zaburzeń np. pracy nerek. Niestety, większość mruczków unika picia, a źródeł wody instynktownie poszukuje gdzieś indziej (a dokładnie w ciałach swoich ofiar).
Subiektywny ranking karm mokrych.
Wybór karm mokrych dla kotów jest ogromny. Wiele nęci kolorowymi opakowaniami czy wymyślnymi hasłami reklamującymi. Możemy zdecydować się na saszetki, tacki, a może jednak puszki... Jak w tym wszystkim się odnaleźć? Przede wszystkim czytać składy, bo produkty w tych najmniej krzykliwych kolorach mogą okazać się najzdrowszymi. Czy "twój kot kupowałby whiskas" - szczerze wątpię ...
Bezo, bezo, BEZOARY
Pilobezoary to zalegające w przewodzie pokarmowym naszych mruczków zbite tampony niestrawionej sierści, którą połykają przy okazji codziennej toalety. Pilobezoary mogą powodować bóle brzucha, stany zapalne jelit oraz układu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem. Dlaczego powstają? Dlatego, że koty to bardzo czyste zwierzątka, które myją futerko kilka (naście) razy dziennie, jednak często nie są w stanie samodzielnie oczyścić się od środka. Jak można im pomóc?
Subskrybuj:
Posty (Atom)